Ing. Lucia Dovalová

ZŠ s MŠ, Tajovského 2, BADÍN

dovalova.lucka@gmail.com

Na chemickom krúžku Kremík sa venujeme naozaj všeličomu a nie vždy len chemickému, hoci vždy je to nejakým spôsobom s chémiou spojené. Často prepájame chémiu s výtvarnou tvorbou. A tak sme pripravovali aj papier - i s použitím vedomostí z chémie. Podarilo sa nám pripraviť aj čierny atrament podľa starodávneho postupu z dubienok.

Atramentom sme nakreslili obrázky lesných zvieratiek na náš papier, no a z obrázkov sme pripravili pohľadnice. Kolekciu lesných pohľadníc doplnila Kristínka D. o jednu "namaľovanú" technikou tradičnej modrotlače (tejto technike sa tiež venujeme na našom chemickom krúžku Kremík).

Pohľadnice s lesným motívom aj s textom - pozdravom pre Silvárika - lesného škriatka, sme poslali do celoslovenskej výtvarnej súťaže "Najoriginálnejšia lesná pohľadnica".

No a vďaka pohľadniciam Kristínky D. a Katky G. sme získali cenu za kolekciu pre náš chemický krúžok Kremík :)

Veľmi sa tomu tešíme, veď byť vybraný spomedzi viac ako 2800 pohľadníc a umiestniť sa na odmenenom mieste a  je obrovský úspech!!

Blahoželáme dievčatá.

Vernisáž ...

1 | 2 | 3 >>

Najoriginálnejšia lesná pohľadnica

Pohľadnice Kristínky D. a Katky G. získali cenu za kolekciu pre náš chemický krúžok Kremík.

Pohľadnice s lesným motívom aj s textom - pozdravom pre Silvárika - lesného škriatka, sme poslali do celoslovenskej výtvarnej súťaže "Najoriginálnejšia lesná pohľadnica". Súťaže sa zúčastnilo viac ako 2800 pohľadníc z celého Slovenska, preto je skvelé umiestniť sa spomedzi toľkých na odmenenom mieste. Je to obrovský úspech!!

Blahoželáme dievčatá.