Ing. Lucia Dovalová

ZŠ s MŠ, Tajovského 2, BADÍN

dovalova.lucka@gmail.com

...

Vianočná pohľadnica 2015

Už po druhýkrát sme sa zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica 2015. 
V dnešnej rýchlej dobe, keď pomaly miznú blízke priateľské vzťahy a sú nahrádzané virtuálnym svetom, je milé pripomenúť si takúto formu komunikácie cez pohľadnice. Veď čo môže byť krajšie ako vlastnoručne napísaná či dokonca vyrobená pohľadnica?
Naše pohľadnice pripravili žiaci piateho ročníka technikou linorytu. Matrice s vianočnými či zimnými obrázkami sme otláčali pomocou lisu na vlastnoručne pripravený ručný papier. Aj táto maličkosť ich robí hodnotnejšími. 
Pár najlepších kúskov sme poslali do spomenutej súťaže. A uspeli sme. Našu kolekciu vybrali ako jednu z najkrajších v kategórii ZŠ a bude vystavená v priestoroch Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne ;) Jeden obrázok z našej kolekcie bol dokonca na pozvánke na medzinárodnú výstavu a tiež na všetkých diplomoch pre výhercov ;) Je to obrázok Lucky Leštákovej - Betlehem.
Pohľadnice ste mali možnosť vidieť i zadovážiť si aj na Vianočných trhoch v Badíne, 5.12.2015. 
 
 
Súťaže sa tento rok zúčastnilo viac ako 5000 detí z 315 škôl zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Českej republiky a Ukrajiny. Preto sme radi, že naše práce z takého veľkého množstva boli ocenené. Ďakujeme ;). Cenu a diplom boli prevziať Lucka Leštáková a Kristínka Dovalová 14. decembra 2015 v Dolnom Kubíne.

 

Vernisáž výstavy