Ing. Lucia Dovalová

ZŠ s MŠ, Tajovského 2, BADÍN

dovalova.lucka@gmail.com

VÝTVARNÉ a FOTO SÚŤAŽE

experiment

Fotosúťaž s motívom vedeckého pokusu na fotografii organizovaná Asociáciou pre mládež, vedu a techniku.
Kristína Dovalová - 1. miesto

 

vesmír očami detí 2019

Kristína Dovalová - kombinácia fotografie a linoritu - postup do celoslovenského kola
 

GALÉRIA Talentov 2017

V kategórii umelecká fotografia získala Lucka Leštáková zo 6. triedy 1. miesto s fotografiou tancujúcich kvapiek. Srdečne blahoželáme!

Fotoprojekt a fotografie Lucky a ďalších našich žiačok zo série - Tajomstvo kvapky vody nájdete TU.

ZELENÝ svet 2016

  Parky a záhrady - moje najlepšie miesto pre oddych

Keď sme posielali fotografiu do súťaže, ani by sme si neboli pomysleli, ako to skončí. Ale ono to tak býva...;) Takže aby ste všetci vedeli, o čom vlastne píšem Viktória Lašutová, naša žiačka 9. ročníka, sa stala víťazom v Medzinárodnej súťaži výtvarnej tvorivosti detí a mládeže  ZELENÝ SVET 2016, a to v kategórii čiernobiela a farebná fotografia, základné školy, na tému Parky  a  záhrady - moje najlepšie miesto pre oddych. Súťaž už po 21. krát  organizuje Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia. Tento rok sa súťaže zúčastnilo viac ako tri a pol tisíc výtvarných prác, ktoré mladí autori posielali z celého sveta (Kanada, Nemecko, Čína, Čechy...a samozrejme Slovensko). V každej kategórii bol vyhlásený len jeden víťaz. O to vzácnejšie je i naše víťazstvo. 
 
Viktórii gratulujeme a želáme, aby sa jej naďalej  darilo robiť také výnimočné fotografie.
Cenu za fotografiu bubliniek - Dotyk zimy v parku, si bola Viktória prebrať na Radnici v Banskej Bystrici, kde môžete vzhliadnuť aj túto jej výnimočnú fotografiu v rámci výstavy Zelený svet 2016. 
Viac našich fotografií bubliniek nájdete TU.

Zelený svet 2016

1 | 2 | 3 >>

zelený objektív 2015

Pamätáte si ešte na náš projekt - fotenie zamŕzajúcich bubliniek
Vyšlo nám pár krásnych záberov, z ktorých sme zrealizovali aj výstavu v Banskej Bystrici.
 
Neskôr sme poslali fotografie do súťaže Zelený objektív. 
No a dnes sme sa zúčastnili vernisáže výstavy. 
Fotografie Viktórie Lašutovej a Rebeky Riečanovej sú súčasťou výstavy v Lesníckom a drevárskom múzeu na námenstí SNP vo Zvolene. 
Fotka Viktórie, Ranný dotyk zimy pri východe slnka, je i súčasťou katalógu Zelený objektív 2015.
 

svieťme si na cestu nie na hviezdy 2015

Slovenská ústredná hvezdáreň v spolupráci so Slovenským zväzom astronómovHvezdáreň v Rimavskej Sobote a Slovenskou astronomickou spoločnosťou pri SAV vyhlásila tento rok 5. ročník medzinárodnej fotografickej súťaže so zameraním na problematiku svetelného znečistenia. Nakoľko tento rok je Medzinárodným rokom svetla, bola  pri tejto príležitosti vyhlásená aj samostatná kategória - Rok svetla.
No a práve do tejto kategórie sme poslali pár fotografií i my, kryštáliky chemických látok v polarizovanom svetle. Krásnych a vhodných fotiek sme mali neúrekom. Veď práve sa nám skončila výstava Dotknuté svetlom.
 
 

ZELENÝ OBJEKTÍV 2014

V jedno chladné jesenné ráno sme sa vybrali s Rebekou a Viktóriou do lesa na lov s fotoaparátom. Stretli sme miestnych drevorubačov aj s ich pomocníkmi koníkami Čertom a Arom, a tak dievčatá urobili pár (takmer stovku :) ) záberov. Najlepšie sme sa rozhodli poslať do fotografickej súťaže Zelený objektív, ktorú každoročne vyhlasujú Lesy Slovenskej republiky. Témou súťaže  sú fotografie z lesného prostredia s dôrazom na vzťah človeka k lesu, čo sa nám výborne hodilo. 

Do súťaže sme poslali aj fotografie Kristínky - Smutná a veselá lavička a Lesná dáma.

Fotografie Viktórie a Rebeky sú spolu s tými najlepšími a najzaujímavejšími vystavené v priestoroch Lesníckeho a drevárskejo múzea vo Zvolene a tiež sú súčasťou katalógu Zelený objektív 2014.

Zelený objektív 2014

Záznamy: 1 - 13 zo 13

CESTY ZA POZNANÍM MINULOSTI 2013/14

 
Prišli sme, videli sme, zvíťazili sme…;) nie, nie, nebolo to až také jednoduché a určite sme sa nezúčastnili s istotou, že aj naše práce môžu byť ocenené. Porote sa ale  fotografia “Pre vábivý chodník neopúšťaj cestu” Viktórie Lašutovej, na ktorej pózovala Rebeka Riečanová, zapáčila a rozhodli sa jej udeliť cenu –3. miesto v 2. kategórii celoslovenskej výtvarnej súťaže Cesty za poznaním minulosti 2014. Dokonca fotografiu použili aj na diplom pre všetkých ocenených. Cenu i diplom prevzala Rebeka Riečanová v múzeu SNP v Banskej Bystrici. Dievčatám gratulujem a teším sa s nimi a vlastne určite všetci ;)

Cesty za poznaním minulosti 2013

ZELENÝ OBJEKTÍV 2013

Pamätáte si ešte na víťaznú fotografiu našej školskej jesennej súťaže? Boli to “Tancujúce steblá” od Viktórie Lašutovej zo 7. triedy. S Viktóriou sme sa zúčastnili vernisáže, kde jej fotografia bola vystavená. Hoci sa neumiestnila na prvých ocenených miestach, bola vybraná do zbierky 100 fotografií z celkových 1000 odoslaných. Tak sa stala jednou z takmer 40 úspešných fotografov (súťaže sa zúčastnilo 380 žiakov), ktorých fotografie budú vystavené v drevárskom múzeu vo Zvolene až do 2. mája 2014. Oplatí sa prísť pozrieť, všetky fotky sú nádherné ;)

Zelený objektív 2014