Ing. Lucia Dovalová

ZŠ s MŠ, Tajovského 2, BADÍN

dovalova.lucka@gmail.com

Vlajky a vlajočky pre ERASMUS+

Našim návrhom loga pre ERASMUS + sme dali potlačiť látku. Keď látka prišla, pustila som sa do práce a ušila 60 malých a 2 veľké vlajky pre našu školu i pre hostí - učiteľov a deti zapojených krajín :)

A takto vyzerá ERASMUS + kútik v našej ZŠ.

Medaile so znakom erasmus+

Na rad prišli aj medaile pre športovú olympiádu so znakom ERASMUS+

Medaile dostávali členovia víťazných tímov ale tiež aj všetci zúčastnení mladí medzinárodní športovci.

LET IT GO ... tanec dievčat zo 7. ročníka

Súčasťou príprav na návštevu zahraničných hostí bola i tvorba bohatého programu pre nich v našej škole. Rôzne predstavenia, dielničky, hry, zábava, ale i športová olympiáda, ktorá práve vďaka našim hosťom nadobudla medzinárodný charakter. Nešlo v nej len o súťaženie, samozrejme priateľské :) Prípravy siahali oveľa ďalej. Už v novembri sa začali dievčatá zo siedmeho ročníka schádzavať takmer počas každej prestávky a nacvičovať tanec do úvodného ceremoniálu športovej olympiády. Vymýšľali choreografiu, jednoduchú i náročnú, trénovali mostíky, stojky, mlynské kolesá a šnúry. Ich úsilie vyvrcholilo počas utorkového rána, kedy doslova pred svetom (v publiku boli učitelia a žiaci nielen zo Slovenska, ale aj z Lotyšska, Anglicka, Turecka, Talianska, Portugalska a Holandska) predviedli prekrásny tanec farebných vločiek s malým Olafom. Ukončili ho znakom Zimných olympijských hier 2018 v Pchjongčchangu - farebným olympijským kvetom.

Krátky záznam si môžete pozrieť tu na našej stránke...

Už teraz sa teším na ďalšie zaujímavé choreografie našich dievčat - Aničky, Katky, Nikolky, Kristínky, Lucky, Maťky a malej štvrtáčky Kláriky.

Tvorba Loga ERASMUS+

Pred nedávnom sme navštívili pracovne Holandsko. Boli sme tam na prvom nadnárodnom stretnutí programu Erasmus plus.

Úlohou každej zúčastnenej krajiny bolo pripraviť návrh loga pre tento program a priniesť ho na toto stretnutie.

Anička a Kristínka, žiačky 7. ročníka, maľovali a kreslili na hodinách výtvarnej výchovy obrázky, ktoré sme poskladali a vytvorili náš prvý návrh:

Práve tento sme priniesli aj do Holandska. Zúčastneným sa páčil, pretože skutočne vynikol medzi ostatnými farebnosťou, spracovaním i nápadom.  Bol však trochu zložitý pre použitie ako logo a preto sme dostali za úlohu ho zjednodušiť, vypichnúť podstatné.

Základom nového návrhu ostali kresby významých stavieb zúčastnených krajín, ktoré nakreslila Kristínka.

 

Keďže ERASMUS+ je nadnárodný program, rozhodli sme sa, že i naša Zem - zemeguľa bude jeho súčasťou. Pridali sme vlajky krajín a písmenká SEL, ktoré sú inicály slov v angličtine: Social - emotional learning. Tieto slová, ich význam sa stane na dva roky nosným sloganom programu ERASMUS+ pre všetky zúčastnené školy i pre tú našu.

Sme radi, že práve naša krajina, naša škola dostala možnosť pripraviť logo.

 

Víťazi športovej medzinárodnej olympiády ERASMUS+ na Slovensku